ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ «ΑΓΙΑΣΜΟΣ»

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΓΟΝΕΙΣ/ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ- ΜΑΘΗΤΕΣ/-ΤΡΙΕΣ.

Η Διεύθυνση και ο σύλλογος διδασκόντων εύχεται  σε όλους σας  καλή πρόοδο, υγεία και δύναμη στη νέα σχολική χρονιά που ξεκινά. Ένας νέος κύκλος μάθησης αρχίζει για τους μαθητές μας με όνειρα, φιλοδοξίες, με προοπτικές προόδου και επιτυχίας.

Ας εφοδιαστούμε όλοι μας με ψυχική δύναμη, υπομονή αλλά και πίστη για την επίτευξη των στόχων μας.

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020. ΑΓΙΑΣΜΟΣ

• 08:20 π.μ: Προσέλευση των μαθητών/τριών  και καθοδήγηση από εκπαιδευτικούς στις αίθουσες.
  • Ενημέρωση μαθητών από καθηγητές
  • 11:00 π.μ : Αγιασμός με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.
  • αποχώρηση των μαθητών/τριών.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους  μάσκα.

Κατά την προσέλευση και κατά την αναχώρηση πρέπει να τηρείται απόσταση μεταξύ των μαθητών/τριών.

Δεν επιτρέπεται η είσοδος των γονέων στο σχολείο.

Ζητούμε τη συνεργασία σας   και  καλούμε να είστε πολύτιμοι αρωγοί και συμπαραστάτες μας!

Καλή εποικοδομητική  δημιουργική και ασφαλή σχολική χρονιά με υγεία.

Η Διευθύντρια

Δογιάμα Αικατερίνη