Τελέστηκε ο Αγιασμός του Σχολείου μας για το Διδακτικό έτος 2019 2020

Μήνυμα της Διευθύντριας κ. Δογιάμα Αικατερίνης

Σεβαστέ Πατέρα, Κ. Πρόεδρε της Δημοτικής κοινότητας , Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, Αγαπητοί Συνάδελφοι, Αγαπητοί Μαθητές και Μαθήτριες του Γυμνασίου Σορωνής, σήμερα ξεκινά επίσημα η νέα διδακτική χρονιά.

Μία χρονιά αποδοτική , δημιουργική,γεμάτη φιλοδοξίες,προσδοκίες και επιθυμία για έργο και αληθινή πρόοδο.Αγαπητοί μας Μαθητές και Μαθήτριες ,το σχολείο σας παρέχει πολλές ευκαιρίες ,για να αποκτήσετε γνώσεις,δεξιότητες ώστε να διαμορφώσετε την προσωπικότητά σας,να καλλιεργήσετε το πνεύμα σας,να προκόψετε και να ανταποκριθείτε στις απαιτήσεις της εποχής μας.Εσείς απλά οργανώστε σωστά, το καθημερινό σας πρόγραμμα με πειθαρχία και συστηματική μελέτη και σίγουρα θα απολαύσετε τους καρπούς της επιτυχίας σας..Να θυμάστε,ότι κάθε νέα αρχή είναι μια νέα πρόκληση!!…

Τελειώνοντας θα ήθελα να καλωσορίσω στο σχολείο μας,τα πρωτάκια μας,στη νέα μεγάλη τους οικογένεια,που τους υποδέχεται με αγάπη και τους υπόσχεται ότι ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές των μεγαλύτερων τάξεων,θα είναι δίπλα τους σε οτιδήποτε χρειαστούν….Καλωσήρθατε παιδιά,Καλή πρόοδο και Καλή Σχολική Χρονιά σε όλους!!!

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Δογιάμα Αικατερίνη, ΠΕ01

image_print

Μια σκέψη για “Τελέστηκε ο Αγιασμός του Σχολείου μας για το Διδακτικό έτος 2019 2020”