Οι απόψεις σας για τον Ιστότοπό μας

Άρτιος ιστότοπος !

18 Νοεμβρίου 2018

Τι ελκυστικός ιστότοπος! Εύχρηστος, κατατοπιστικός και πλήρης. Συγχαρητήρια στους συντελεστές του. Ευχαριστούμε τον κ. Παναγιώτη Πέντσα για την άμεση και συνεχή ενημέρωση!

Ρεΐση Φλώρα

Σχόλια

10 Νοεμβρίου 2018

Στο γυμνάσιο Σορωνής ήρθαμε φέτος ,στην Ά τάξη.
Το σχολείο βρίσκεται σε μια ήσυχη περιοχή,είναι εσωτερικά και εξωτερικά σε απολύτως άριστη κατάσταση, έχει μεγάλο προαύλιο , καθαρές και μεγάλες αίθουσες με πλούσια βιβλιοθήκη για κάθε τάξη και ένα πλήρως εξοπλισμένο κυλικείο.Οι τουαλέτες βασικό κομμάτι δημοσίου σχολείου είναι πολύ καθαρές.Στις αθλητικές εγκαταστάσεις συγκαταλέγεται ένα μεγάλο γήπεδο μπάσκετ και βόλευ.
Αυτό που με εντυπωσίασε όμως και το αφήνω για το τέλος είναι ο ανθρώπινος παράγοντας δλδ οι καθηγητές.
Είναι έμπειροι,γνώστες του αντικειμένου που διδάσκουν , αμερόληπτοι ,υπομονετικοί και προπαντώς καλοσυνάτοι με τα παιδιά!
Επίσης η ύπαρξη τάξης ένταξης για παιδιά με δυσκολίες είναι στα μεγάλα ατού του σχολείου.
Πιστεύω πως για γυμνάσιο δημόσιου είναι πάρα πολύ καλό!
Συγχαρητήρια σε όλους όσους συνέβαλλαν σ΄ αυτό.

Γαβριέλλα Κατσιμπράκη

Τα παιδιά και οι γονείς σε συνεχή ενημέρωση

15 Δεκεμβρίου 2017

Μέσα από το site του σχολείου τα παιδιά επιβεβαιώνονται και δημοσιεύεται κάθε τους προσπάθεια, οι γονείς ενημερώνονται για όσα συμβαίνουν στο σχολείο και δημοσιοποιείται- αναγνωρίζεται το έργο των εκπαιδευτικών. Η συμμετοχή περισσότερων εκπαιδευτικών θα ήταν εις όφελος του site και του σχολείου ως επακόλουθο.

Γιόλα Πελεκάνου

Πολύ καλή προσπάθεια

15 Δεκεμβρίου 2017

Πολύ καλή προσπάθεια

Δημοσιεύσεις με την υψηλότερη βαθμολογία

Δημοσίευση / Σελίδα Ταξινόμηση κατά:
Περισσότερες Αξιολογήσεις |
Υψηλότερη βαθμολογία
Καλοκαίρι 2018. Κατάσταση Θερινής Υπηρεσίας

[Σύνολο:6    Μέσος Όρος 4.3]

Ολολκληρώθηκε με επιτυχία η επιμορφωτική συνάντηση στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, με θέμα την ειδική αγωγή και εκπαίδευση

[Σύνολο:4    Μέσος Όρος 5]

Αγιασμός Σχολικού Έτους 2018 -2019. Η πρώτη μέρα του Σχολικού έτους 2018 – 2019 για τους μαθητές/μαθήτριες του Σχολείου μας

[Σύνολο:4    Μέσος Όρος 3.8]

Δράσεις για την 5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού και Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2018

[Σύνολο:4    Μέσος Όρος 4]

Διατροφή και Οικονομική κρίση

Εκπαιδευτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις της ΕΡΤ3 στη Θεσσαλονίκη

Πληροφορική Γ Γυμνασίου. Συνεργατική δραστηριότητα στην ενότητα 3 του βιβλίου

Χάρισέ το! – Δράσεις

Βράβευση μαθήτριας

[Σύνολο:2    Μέσος Όρος 5]

Πολυγραμματισμοί και Πολυτροπικότητα: Ενδοσχολική Επιμόρφωση από τον J.F.Boutin, καθηγητή του Πανεπιστημίου UQAR.

[Σύνολο:2    Μέσος Όρος 5]

Δημοσίευση / Σελίδα Ταξινόμηση κατά:
Περισσότερες Αξιολογήσεις |
Υψηλότερη βαθμολογία

[Σύνολο:4    Μέσος Όρος 5]

Εκπαιδευτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις της ΕΡΤ3 στη Θεσσαλονίκη

Διατροφή και Οικονομική κρίση

Εκδηλώσεις για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Σχολικό έτος 2018 2019

[Σύνολο:2    Μέσος Όρος 5]

Όταν τα άχρηστα γίνονται χρήσιμα και όμορφα με τη βοήθεια της εμπειρίας και της γνώσης

ΑθλοΠΑΙΔΕΙΕΣ, Είμασταν κι εμείς εκεί! Σχολικό έτος 2017 2018

Πληροφορική Γ Γυμνασίου. Συνεργατική δραστηριότητα στην ενότητα 3 του βιβλίου