Πρώτη Συνάντηση Γνωριμίας- Ενημέρωσης των γονέων και κηδεμόνων της Α’ Τάξης του Γυμνασίου.

Επειδή το σχολείο θεωρεί,ότι η ανταλλαγή απόψεων,η συνεννόηση και συνεργασία γονέων και εκπαιδευτικών, αποτελούν σημαντικό παράγοντα,για την επιτυχία του εκπαιδευτικού μας έργου,πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση-γνωριμία με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α’ Τάξης του σχολείου μας,τη Παρασκευή 11 Οκτωβρίου στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων στο χώρο του σχολείου μας.Στη συνάντηση αυτή, η Διευθύντρια κ.Δογιαμα Αικατερίνη,αφού ευχήθηκε μια γόνιμη,δημιουργική και ευχάριστη χρονιά,ενημέρωσε τους γονείς για τον σκοπό και τους στόχους της Εκπαίδευσης στο Γυμνάσιο, η οποία εστιάζει ειδικότερα,στον Εκπαιδευτικό τομέα,στον Πνευματικό τομέα, στον Συναισθηματικο- Ψυχολογικό,στον Κοινωνικό, αλλά και στον Πολιτισμικο τομέα.

Η Διευθύντρια

Δογιάμα Αικατερίνη