Πρόγραμμα εκδρομής στη Θεσσαλονίκη στο πλαίσιο σχολικών δραστηριοτήτων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

1η ΗΜΕΡΑ, ΠΕΜΠΤΗ 05 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015

Αναχώρηση από το σχολείο στις 14.30 με πούλμαν για το αεροδρόμιο Διαγόρας. Αναχώρηση στις 15:45πμ με την πτήση της Aegean Airlines απευθείας για την Θεσσαλονίκη. Άφιξή στην Θεσσαλονίκη στις 17:00μμ. Με την άφιξή μας θα μεταβούμε στο ξενοδοχείο για τακτοποίηση. Βραδινή βόλτα στο λιμάνι και φαγητό. Διανυκτέρευση.

2η ΗΜΕΡΑ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 06 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015

Πρωινό στο ξενοδοχείο και αναχώρηση στις 9.30 για επίσκεψη στην Αμερικάνικη Γεωργική σχολή. Αναχώρηση από τη Γεωργική Σχολή στις 16.00 για επίσκεψη στο εμπορικό κέντρο Cosmos. Ελεύθερος χρόνος για ψώνια και φαγητό. Αναχώρηση στις 20.00 για το ξενοδοχείο, σύντομη ξεκούραση και 9.30 μικρή βόλτα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης για φαγητό. Διανυκτέρευση.

3η ΗΜΕΡΑ, ΣΑΒΒΑΤΟ 07 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015

Πρωινό στο ξενοδοχείο και αναχώρηση 10.00 για ολοήμερη εκδρομή στην Βεργίνα και την Νάουσα. Το απόγευμα επιστροφή στο ξενοδοχείο για ξεκούραση. Το βράδυ βόλτα στην Αριστοτέλους και φαγητό. Διανυκτέρευση.

4η ΗΜΕΡΑ, ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015

Πρωινό στο ξενοδοχείο και αναχώρηση από το ξενοδοχείο στις 10.00 με αποσκευές για επίσκεψη στα κυριότερα αξιοθέατα της πόλης της Θεσσαλονίκης (Λευκό Πύργο- Κάστρα- Αγ. Δημήτριο κλπ.). Στάση για φαγητό. Στις 13.20 θα πάμε Πλανητάριο έως τις 15.20. Στη συνέχεια, αναχώρηση για το αεροδρόμιο Μακεδονία για να πάρουμε την πτήση της Aegean Airlines στις 18:00μμ για την επιστροφή μας στη Ρόδο. Άφιξη στην Ρόδο στις 19:15μμ. Οι γονείς κηδεμόνες παραλαμβάνουν τα παιδιά από το αεροδρόμιο της Ρόδου.

ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΕΣ
ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ:
ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ
ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΑΝΗΤΑΡΙΟ 7,50 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΔΥΟ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΓΙΝΑ
Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΑΜΑ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

Υποδιευθυντής, καθηγητής Πληροφορικής του Σχολείου.

EnglishFrançaisDeutschΕλληνικάEspañol