Κοινότητα και μαθητές καθαρίζουν την παραλία Σορωνής

Παραλία Σορωνής

Την ερχόμενη Τετάρτη (15 Οκτωβρίου 2014)

Μαζική εξόρμηση καθαριότητας στην παραλία της Σορωνής, θα πραγματοποιήσουν την ερχόμενη Τετάρτη η Κοινότητα Σορωνής και το Γυμνάσιο Σορωνής αντίστοιχα.

Μαθητές και μέλη της τοπικής κοινότητας θα επιχειρήσουν να καθαρίσουν την παραλία σε ολόκληρη την περιοχή (από τις Φάνες έως και την Θολό) προκειμένου να απομακρύνουν σκουπίδια και άχρηστα αντικείμενα.

Όπως δήλωσε μιλώντας στη «Ροδιακή» ο πρόεδρος της κοινότητας κ. Αντώνης Σαββάκης, η προσπάθεια δεν έχει μόνο συμβολικό ή εκπαιδευτικό χαρακτήρα, αλλά ανταποκρίνεται στην επιτακτική ανάγκη των καιρών να διατηρήσουμε το περιβάλλον μας καθαρό.

Πηγή H ΡΟΔΙΑΚΗ

image_print