Αναδιοργάνωση της Σχολικής Βιβλιοθήκης

Αναδιοργάνωση Σχολικής Βιβλιοθήκης

Στo πλαίσιo των πολιτιστικών δραστηριοτήτων του Σχολείου μας αποφασίσαμε να αναδιοργανώσουμε τη Σχολική Βιβλιοθήκη.

Η Βιβλιοθήκη θα μεταφερθεί σε νέο χώρο μέσα στο Σχολείο μας και θα περιέχει μόνο τα βιβλία εκείνα που θα είναι χρήσιμα για τους μαθητές και καθηγητές του Σχολείου μας. Όλα τα υπόλοιπα βιβλία που είναι είτε χαλασμένα, είτε το περιεχόμενό τους είναι ανεπίκαιρο θα συγκεντρωθούν σε κούτες και θα αποθηκευτούν.

Επίσης θα δημιουργηθεί μια διαδικτυακή βάση δεδομένων που θα περιέχει τον κατάλογο των βιβλίων της Βιβλιοθήκης με δυνατότητα πράξεων δανεισμού βιβλίων.

Για όλα τα παραπάνω έχει γίνει ένα φυλλάδιο εργασίας που θα βοηθήσει στο συντονισμό και οργάνωση των ομάδων εργασίας που θα λάβουν μέρος στο project.

Επίσης έχει γίνει και η κατηγοριοποίηση των βιβλίων.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε και να κατεβάσετε τα βοηθητικά αρχεία: