Ένας “περίπατος” διαφορετικός από τους άλλους

Η Φιλαρμονική Ορχήστρα της Ρόδου, υπό τον μαέστρο κ. Θ. Μέξη παρουσίασε τα μουσικά όργανα της ορχήστρας και διάφορα μουσικά έργα στους μαθητές και μαθήτριες του Δημοτικού, του Γυμνασίου και του Γενικού Λυκείου Σορωνής Ρόδου.
Μία σημαντική εκδήλωση που διοργάνωσε το Γυμνάσιο Σορωνής, με τη στήριξη του Πολιτιστικού και Λαογραφικού Συλλόγου Σορωνής Ρόδου “Το Αμπερνάλλι”, τον Δημοτικό Οργανισμό Πολιτισμού και Άθλησης Ρόδου και την Αντιδημαρχεία Καμείρου.

Οι μαθητές και μαθήτριες του Γυμνασίου, έπαιξαν στο προαύλιο του σχολείου και μέσα από αυτοοργάνωση με τη βοήθεια των καθηγητών τους, έψησαν σουβλάκια, και πραγματοποίησαν μία διαφορετική “εκδρομή”.

Δείτε αποσπάσματα από τα έργα της φιλαρμονικής Ρόδου.

httpv://www.youtube.com/watch?v=XXEox15kzt8

Κείμενο, video και φωτογραφίες από τον κ. Μπέλλο Παναγιώτη