Έναρξη μαθημάτων για την απόκτηση Κρατικού Πιστοποιητικού Πληροφορικής

Σήμερα, Τετάρτη 09/01/2019 ξεκίνησαν τα μαθήματα για τους μαθητές/τριες της Γ Γυμνασίου που είχαν δηλώσει συμμετοχή στο Πρόγραμμα για την απόκτηση Κρατικού Πιστοποιητικού Πληροφορικής, στο πλαίσιο της Πράξης «Πιλοτικές Παρεμβάσεις Υποστήριξης Πιστοποίησης μαθητών Γ΄ τάξης Γυμνασίου για την απόκτηση του Κρατικού Πιστοποιητικού Πληροφορικής ΚΠπ, σχολικό έτος 2018-2019»

Δημιουργήθηκαν δύο τμήματα των 13ων και 14ων μαθητών/τριών αντίστοιχα.

Το Πρόγραμμα των μαθημάτων και την εγκύκλιο, μπορείτε να τα δείτε στα αρχεία παρακάτω:

Για περισσότερες Πληροφορίες επικοινωνήστε με το Σχολείο

Υποδιευθυντής, καθηγητής Πληροφορικής του Σχολείου.

EnglishFrançaisDeutschΕλληνικάEspañol