Εκπαιδευτική επίσκεψη σε φούρνο της Σορωνής

Στο πλαίσιο των δράσεων για τη Θεματική Εβδομάδα «Σώμα και Ταυτότητα» στο Γυμνάσιο, για το διδακτικό έτος 2017 2018, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, Γεωργία Λαμπροπούλου και Ειρήνη Σανσόγλου οργάνωσαν και καθοδήγησαν μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας στη δράση «Διατροφική αξία των σιτηρών στη ζωή μας». Πιο συγκεκριμένα:

Στο πλαίσιο της θεματικής εβδομάδας, με άξονα τη Διατροφή και ειδικότερα τη διατροφική αξία των σιτηρών στη ζωή μας, το Γυμνάσιο Σορωνής επισκέφθηκε το φούρνο του χωριού και πήρε συνέντευξη από την ιδιοκτήτρια κα Γεωργία Τομάζου. Τη δράση ανέλαβαν οι εκπαιδευτικοί Γεωργία Λαμπροπούλου και Ειρήνη Σανσόγλου.

Ειρήνη Σανσόγλου

Φωτογραφίες από τη δράση