Εκδηλώσεις για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Σχολικό έτος 2018 2019

Την 26η Οκτωβρίου 2018 στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου και στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας, έγινε ο ορισμός του σημαιοφόρου και των παραστατών, η παράδοση της σημαίας για την παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου 2018 και η απονομή των Αριστείων και Βραβείων στους μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας.

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η σχολική γιορτή για τον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940. Η γιορτή περιλάμβανε αναγνώσεις κειμένων, απαγγελία ποιημάτων, παρουσιάσεις και ένα θεατρικό μονόπρακτο. Συμμετείχαν μαθητές απ’ όλες τις τάξεις του σχολείου μας.

Μπουντούρη Αυγή, φιλόλογος.

Το πρόγραμμα της Εκδήλωσης

[dg ids=”11596″]

Φωτογραφίες και βίντεο από την Εκδήλωση

Φωτογραφίες

Βίντεο

Την 28η Οκτωβρίου 2018 μετά τη Δοξολογία στην Εκκλησία Σορωνής, έγινε κατάθεση Στεφανιού στο Μνημείο των Πεσόντων από τους μαθητές του Σχολείου και στη συνέχεια ακολούθησε η Παρέλαση στο κέντρο της Σορωνής.

Βίντεο από την κατάθεση Στεφανιού

Φωτογραφίες από την Παρέλαση

Βίντεο από την Παρέλαση

Ευχαριστούμε θερμά τους μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας που συμμετείχαν στις εκδηλώσεις.

Την προετοιμασία της Παρέλασης ανέλαβαν οι καθηγήτριες:
κ. Μιχαηλίδου Ευθυμία Ηλέκτρα, ΠΕ11, Διευθύντρια
κ. Καρυώτου Μαρία, ΠΕ11