Ευχαριστήρια Επιστολή και Ευχές για τις Άγιες ημέρες του Πάσχα

Αγαπητοί μου Γονείς, Συνάδελφοι, Φίλοι

Αγαπητά μου Παιδιά

Θα ήθελα να σας εκφράσω τις θερμές μου ευχαριστίες σε όλους εσάς που ανταποκριθήκατε στο κάλεσμά μας για την προσφορά τροφίμων, γλυκών και παιχνιδιών τα οποία διανεμήθηκαν από τους μαθητές μας στο ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟ ΧΡΟΝΙΩΝ ΠΑΘΗΣΕΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΡΟΔΟΥ «Ο ΆΓΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ», τα τμήματα της ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ και ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ  ΚΛΙΝΙΚΗΣ Γ.Ν.Ρόδου, τον ΟΙΚΟ ΕΥΓΗΡΙΑΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΕΙΟ  ΙΔΡΥΜΑ, ΑΛΥΣΙΔΑ ΑΓΑΠΗΣ – ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΑΤΤΩ – ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΩΝ ΡΟΔΟΥ, μεταφέροντάς τους μηνύματα ΑΓΑΠΗΣ, αλλά και αποδεικνύοντας τους ότι αυτές τις Άγιες μέρες  βρίσκονται στη σκέψη μας, είναι μέρος της ζωής μας και αυτή η διαβίωσή τους σε Ίδρυμα, δεν τους καθιστά λιγότερο σημαντικούς ή χρήσιμους, αλλά αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της κοινωνίας μας.

Μας τιμά ιδιαίτερα και μας συγκινεί το γεγονός της σημαντικής προσφοράς σας, αλλά μας έχει συγκινήσει και η ευγενική, συλλογική δράση σας σε ομολογουμένως δύσκολους καιρούς. Έχουμε την ελπίδα, ότι «για εμάς τουλάχιστον», αυτό ήταν η αρχή κι ότι στο μέλλον θα συμμετέχουμε σε παρόμοιες εξορμήσεις.

Σας ευχαριστώ θερμά και πάλι και σας εύχομαι,

το Αναστάσιμο Φως του Κυρίου να σηματοδοτήσει την έναρξη μιας νέας ελπιδοφόρας προσπάθειας, για ένα καλύτερο αύριο με Αγάπη, Σεβασμό και Προσφορά στο συνάνθρωπό μας.

Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση

Με εκτίμηση η Διευθύντρια του Σχολείου

Δογιάμα Αικατερίνη ΠΕ01

[Σύνολο: 8 Μέσος όρος: 4.4]

Υποδιευθυντής, καθηγητής Πληροφορικής του Σχολείου.

EnglishFrançaisDeutschΕλληνικάEspañol