ΑθλοΠΑΙΔΕΙΕΣ, Είμασταν κι εμείς εκεί! Σχολικό έτος 2017 2018

Είμασταν κι εμείς εκεί!

Το Γυμνάσιο Σορωνής στο πλαίσιο της διοργάνωσης ΑθλοΠΑΙΔΕΙΕΣ έκανε την παρουσία του αισθητή, τόσο με το μεγάλο αριθμό συμμετεχόντων, όσο και με τις διακρίσεις πολλών μαθητών σε διάφορα αθλήματα. Συμμετείχαν συνολικά 58 μαθητές, πάνω από το 1/3 της δύναμης του σχολείου, σε αθλήματα του στίβου και σε ομαδικά. Το ενδιαφέρον των μαθητών να συμμετάσχουν σε αυτή τη διοργάνωση ήταν έντονο καθόλη τη διάρκεια του σχολικού έτους, καθώς το πνεύμα που καλλιεργήθηκε από την καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής ήταν αυτό της συμμετοχής και ενασχόλησης με κάθε είδους άθληση για λόγους σωματικής και ψυχικής υγείας. Έτσι, οι μαθητές όταν τους δόθηκε η ευκαιρία να συμμετάσχουν σε μια τέτοια διοργάνωση κατέθεσαν τις δηλώσεις τους με ενθουσιασμό! Με τον ίδιο ενθουσιασμό αγωνίστηκαν και στα αθλήματα, ατομικά ή ομαδικά, που έλαβε μέρος ο καθένας/καθεμιά και έδωσε τον καλύτερό του εαυτό. Ήταν μια ευχάριστη εμπειρία για όλους μαθητές αλλά και τους καθηγητές που συμμετείχαν για να συνοδεύσουν και να δώσουν τις κατευθυντήριες γραμμές στους μαθητές κατά τη διάρκεια των αγώνων.

Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές που συμμετείχαν μαζί με την προτροπή να συνεχίσουν να γυμνάζονται σε όλη τους τη ζωή γιατί ο αθλητισμός μόνο χαρά μπορεί να τους προσφέρει. Επίσης, ένα μεγάλο ευχαριστώ στους καθηγητές Π. Πέντσα, Α. Γιαννακό και τη Διευθύντρια  του Γυμνασίου Σορωνής κ. Ε. Μιχαηλίδου  για την πολύτιμη συνεισφορά τους στην όλη διαδικασία.

Η καθηγήτρια Φ.Α.
Καρυώτου Μαρία