Διάκριση μαθητών του σχολείου μας στο διαγωνισμό «Μικροί Λογοτέχνες» που διοργάνωσε το Διεθνές Κέντρο Συγγραφέων και Μεταφραστών Ρόδου

Στο πλαίσιο της Δράσης «Βιλιοπεριπέτειες» που διοργάνωσε το Διεθνές Κέντρο Συγγραφέων και Μεταφραστών Ρόδου, διεξήχθη ο διαγωνισμός «Μικροί Λογοτέχνες». Στο διαγωνισμό έλαβαν μέρος μαθητές και μαθήτριες της Β’ και Γ’ τάξης του σχολείου μας. Διακρίθηκαν με βραβεία ο μαθητής Σαβ.Κ, οι μαθήτριες Ντ. Κ., Παρ. Δ., και Σμ.Ε. και επαίνους ο μαθητής Αλ. Π., και οι μαθήτριες Εμ. Στ., και Θ. Ξ.

Η απονομή των βραβείων και των επαίνων θα γίνει από τη συγγραφέα Ελένη Δικαίου, την Ελληνίδα υποψήφια του Διεθνούς Βραβείου Αντερσεν για το 2016. Το βιβλίο της Ο Άνεμος στα μαλλιά της ήταν η αφορμή για να γράψουν τα παιδιά τις ιστορίες τους. Η απονομή θα γίνει το Σάββατο 2 Απριλίου, στις 11.30, στο Ροδίνι.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριές μας!

Μαριάννα Μίσιου ΠΕ05
Διευθύντρια

Φωτογραφίες από τη Δράση «Βιλιοπεριπέτειες»

Ο καθηγητής Πληροφορικής του Σχολείου.