Κοντά στους πρόσφυγες οι μαθητές της Α’ τάξης του Γυμνασίου Σορωνής Πηγή:www.dimokratiki.gr

Κοντά στους πρόσφυγες οι μαθητές της Α’ τάξης του Γυμνασίου Σορωνής    Πηγή:www.dimokratiki.gr

Με την ενέργειά τους αυτή οι μαθητές του Γυμνασίου Σορωνής επέδειξαν το αίσθημα αλληλεγγύης και ανθρωπιάς που έχουν απέναντι στον συνάνθρωπο, τιμώντας παράλληλα την έννοια του εθελοντισμού που στην δύσκολη οικονομική συγκυρία που διανύουμε είναι πιο αναγκαία από ποτέ.

Την ιδέα και την ευθύνη  οργάνωσης της δράσης είχε η καθηγήτρια Γερμανικών του σχολείου Γιαννακιτσίδου Έφη.

Ο καθηγητής Πληροφορικής του Σχολείου.