Ποιος ητο ο φονεύς του αδερφού μου του Γεώργιου Βιζυηνού

Ποιος ητο ο φονεύς του αδερφού μου του Γεώργιου ΒιζυηνούΠερίληψη βιβλίου του μαθητή Μιχαήλ-Άγγελος Μ…

Ήταν ένα εκπληκτικό βιβλίο. Τα παρουσίαζε όλα με τόση γλαφυρότητα. Μας διηγείται μια μητέρα που δεν γνωρίζει καθόλου, ποιος δολοφόνησε τον γιο της και τον ψάχνει μανιωδώς να τον ανακαλύψει. Όμως έχει κάποιον υπό κράτηση, έναν Τούρκο που τον καταζητούν, όμως δεν γνωρίζει ότι σκότωσε άθελα του τον γιο της που αυτή ήταν η ευεργέτιδα του και αποφασίζει να μην της το πει ποτέ. Όταν όμως ανακαλύπτει η μητέρα αυτή την τραγική και δραματική σύμπτωση, οι συνέπειες θα είναι ανεξέλεγκτες. Σας το συστήνω. Είναι πολύ ωραίο βιβλίο.

EnglishFrançaisDeutschΕλληνικάEspañol