5ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Παιχνιδιού στο Scratch-Προκήρυξη Διαγωνισμού

Ο φετινός διαγωνισμός για το σχολικό έτος 2018-19, τελεί υπό την έγκριση του ΥΠΠΕΘ (Αρ. Πρωτ. Φ15/212369/Δ2/10-12-2018) και αφορά στην υλοποίηση ενός  «Παιχνιδιού», με ανοιχτή θεματολογία.

Ειδική θεματική του διαγωνισμού, χωρίς να είναι δεσμευτική, είναι ο «Ερωτόκριτος».

Παρακαλούνται όσοι μαθητές ή/και μαθήτριες ενδιαφέρονται, να επικοινωνήσουν με τον Υποδιευθυντή Πέντσα Παναγιώτη

Οι Κηδεμόνες που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν τα παιδιά τους στον Διαγωνισμό πρέπει να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική φόρμα συμμετοχής και να αποστείλουν στο σχολείο την παρακάτω Υπεύθυνη Δήλωση.

Υποδιευθυντής, καθηγητής Πληροφορικής του Σχολείου.

EnglishFrançaisDeutschΕλληνικάEspañol