Κομποστοποίηση

Σήμερα (Τρίτη 9 Απριλίου 2013) ήρθαν στο σχολείο μας, ο κ. Ποθητός Σταματιάδης, Πολιτικός Μηχανικός, Μηχανικός Περιβάλλοντος M.Sc. και η κ. Κωνσταντινιά Παπαστεργίου, Δασολόγος – Πριβαλλοντολόγος, Περιβαλλοντική Εκπαίδευση M.Sc. και μας μίλησαν για την κομποστοποίηση, στο πλαίσιο των δράσεων της περιβαλλοντικής ομάδας του σχολείου μας.

Μπορείτε να δείτε το ενημερωτικό φυλλάδιο και την παρουσίαση για την κομποστοποίηση:

…επίσης μπορείτε να δείτε και μερικές φωτογραφίες από τη δραστηριότητα:

Ο καθηγητής Πληροφορικής του Σχολείου.