Διατροφή και ποιότητα ζωής

Στο πλαίσιο των δράσεων για τη Θεματική Εβδομάδα «Σώμα και Ταυτότητα» στο Γυμνάσιο, για το διδακτικό έτος 2017 2018, ο κ. Μεγαρίτης Νίκος, Χημικός, εκπαιδευτικός στο σχολείο μας, οργάνωσε τη δράση των μαθητών «Διατροφή και ποιότητα ζωής».

Δόθηκαν στους μαθητές τυποποιημένα (συσκευασμένα) τρόφιμα και σε φύλλο εργασίας αποτύπωσαν όσα πρέπει να γνωρίζει ένας καταναλωτής να αναγράφονται στις συσκευασίες.

Μεγαρίτης Νίκος, Χημικός και εκπαιδευτικός του σχολείου μας.

Δείτε φωτογραφίες από τη δράση

Οι φωτογραφίες είναι του κ. Μεγαρίτη Νίκου, Χημικού και εκπαιδευτικού του σχολείου μας

Ο καθηγητής Πληροφορικής του Σχολείου.