Βοήθεια για τις εκλογές του 15μελούς συμβουλίου μαθητών

Εικόνα από το αρχείο βοήθειας

Κάθε Οκτώβρη, καλούνται οι μαθητές μας να εκλέξουν τους αντιπροσώπους τους στο 15μελές συμβούλιο μαθητών. Έφτιαξα μια εφαρμογή (ods) και ένα αρχείο βοήθειας χρήσης της εφαρμογής αυτής (pdf), για τη διευκόλυνση των μαθητών.

Η εφαρμογή έχει φτιαχτεί με το Calc του OpenOffice ελεύθερου λογισμικού.

Βέβαια καλοκαίρι έρχεται, για μπάνια ετοιμαζόμαστε, αλλά «στη βράση κολλάει το σίδερο» όπως λέει και μια παροιμία.

Αρχεία της εφαρμογής:

Ο καθηγητής Πληροφορικής του Σχολείου.

EnglishFrançaisDeutschΕλληνικάEspañol